Σημαντική Νίκη Για Την Ομάδα Μας Κόντρα Στο Αιγάλεω

Η Ηλιούπολη ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι πιέζοντας το Αιγάλεω από τα πρώτα λεπτά. Στο 9′ σε λανθασμένο γύρισμα της μπάλας από τους φιλοξενούμενους ο Παντελίδης κλέβει την μπάλα κάνει μια πολύ ωραία ενέργεια, με το πλασέ του να περνάει ελάχιστα εκτός. Στο 15′ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την Ηλιούπολη είχε ο Ράμος, που εκτέλεσε ένα δυνατό σουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Στο 35′ ο Βασιλούδης κερδίζει την μπάλα και κάνει το πλασέ το οποίο απείλησε την εστία του Τσιμόπουλου, αλλά το 0-0 παρέμεινε και στην ανάπαυλα του παιχνιδιού.

Το δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου δεν άργησαν να απειλήσουν την εστία του Αιγάλεω, καθώς μόλις στο 53′ ο Βασιλούδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Τσιμόπουλο να διώχνει σε κόρνερ. Λίγα λεπτά μετά στο 58′ σε μια φάση μέσα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων η κεφαλιά του Παντελίδη βρήκε στο δοκάρι και επέστρεψε σε πόδια παικτών της Ηλιούπολης, επιτρέποντας στον Μπαστακό να κάνει το 1-0 με πλάσε. Δύο λεπτά μετά στο 60′ αντίπαλος παίκτης χρησιμοποιεί το χέρι του εντός περιοχής με τον διαιτητή να κατοχυρώνει ορθώς πέναλτι υπέρ της ομάδας μας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παντελίδης ο οποίος και διαμόρφωσε το 2-0, σκορ που έδωσε τους πολύτιμους 3 βαθμούς στην ομάδα της πόλης μας.

Οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν στο γήπεδο ως εξής:

Ηλιούπολη (Παπαδόπουλος): Περιστερίδης, Φουρλάνος, Asigba(90′ Latinovic), Μπουσάι, Τοπάλ, Γκοτσούλιας,  Παντελίδης (87′ Addo), Ramos, Βασιλούδης (69′ Τσαφταρίδης), Μπαστακός (90′ Mandic), Frimpong (87′ Κρέτση).

Αιγάλεω (Τζουκάνοβιτς): Τσιμόπουλος, Petkovic, Blackson (66′ Μπάλλας), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Kamara, Βάρκας (76′ Μπάμπης), Κωνσταντακόπουλος, Κόλλας(55′ Νταβιώτης), Ramirez(66′ Ταμπάς), Gavric(55′ Stamenkovic) .