Εκτός Έδρας Επικράτηση 1-3 Επί Του Παναρκαδικού

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Ηλιούπολης από την Τρίπολη, επικρατώντας με 1-3 επί του Παναρκαδικού στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο παίχτηκε εντυπωσιακό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες, με την Ηλιούπολη να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες. Στο 23′ ο αντίπαλος τερματοφύλακας ανέτρεψε τον Ντινιωτάκη μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο Γεμιστός αστόχησε στο χτύπημα πέναλτι στο 24′. Το σκορ άνοιξε ο Ζέλο στο 37 με ωραία προσωπική ενέργεια, μετά από ασίστ του Μαλάι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναρκαδικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έφτασε στην ισοφάριση με τον Καμπεράι, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Η αντίδραση της Ηλιούπολης υπήρξε άμεση, με τον Γεμιστό να σκοράρει στο 63′ με πέναλτι. Το τελικό 1-3 έγραψε ο Ταβάρες με πέναλτι.

Οι ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

Παναρκαδικός: Πλατής, Λιακόπουλος(85 Aλέμης) , Λαζαρίδης, Κυριάζος (85′ Τσόφλιας), Νανος, Puci, Καλογεράκης(53′ Σωτηρόπουλος), Γεωργόπουλος(76′ Μπαριτάκης) , Καμπεράι, Γλέζος, Κολιόπουλος.

Ηλιούπολη: Τσάκαλος, Κωστόπουλος, Μπουσάι(80′ Πολίτης), Τσατσαρής, Κρητικός, Μαλάι, Γάγγος(68′ Γεωργιάδης), Ζέλο, Κράσι(61′ Ταβάρες), Γεμιστός, Ντινιωτάκης