Εκτός Έδρας Ισοπαλία Με Τον ΠΑΟ Ρουφ

Στο 2-2 έμειναν ΠΑΟ Ρουφ και Ηλιούπολη στο παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής της Superleague 2.

O Νίκος Παντέλης επέλεξε να κάνει rotation, δίνοντας ευκαιρίες σε νέους ηλικιακά ποδοσφαιριστές, οι οποίοι κέρδισαν πολύτιμη εμπειρία. Το ματς ξεκίνησε με τον ΠΑΟ Ρουφ να σκοράρει νωρίς, με τον Μκρτσιάν να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του μετά το χέρι του Ανδρέου μέσα στην περιοχή. Η απάντηση της Ηλιούπολης ήρθε λίγα λεπτά αργότερα όταν ο Μπαστακός σκόραρε μετά από εκτέλεση φάουλ στο 22.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους το Ρουφ δημιούργησε φάσεις, με χαρακτηριστικότερη εκείνη του Φράγκου στο 53, όταν το μακρινό του σουτ χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Πασαλιμανιώτη, ενώ 5 λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης σκόραρε με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, σημειώνοντας το 2-1. Στο 75 ο Βάρκας ισοφάρισε μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ στα τελευταία 3 λεπτά του παιχνιδιού ο Μπαστακός έχασε 2 μοναδικές ευκαιρίες να σκοράρει, με το 2-2 να είναι το τελικό σκορ.

Οι ομάδες παρατάχθηκαν στο γήπεδο ως εξής:

ΠΑΟ Ρουφ (Γκούμας): Τσόγκας, Παπουτσογιαννόπουλος, Μκρτσιάν, Δούμας, Κουκοβίνης (46′ Μαρινάκης), Κατσούλης (70′ Δαλαμήτρας), Ζαχάρος, Καλλέργης, Ζούνης (60′ Τσιάβος), Βενάρδος, Φράγκος.

Ηλιούπολη (Παντέλης): Πασαλιμανιώτης, Ζιούλης, Ανδρέου, Λαζαρίδης, Ντόη (70′ Hebert), Μπαξεβάνος(80′ Βασιλείου), Τσαφταρίδης, Δημητριάδης(54′ Κρέτση), Βάρκας, Άντο (83′ Γεωργιάδης), Μπαστακός.