Εκτός Έδρας Ήττα Από Την Καλλιθέα

Εκτός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Ηλιούπολη στο δημοτικό στάδιο Καλλιθέας απέναντι στην ομώνυμη ομάδα για την 13η αγωνιστική της Superleague 2.

Η Athens Kallithea μπήκε στο ματς πιο αποφασιστηκά, με δύο καλές ευκαιρίες στο 10 και στο 12′ με τον Κηνυγόπουλο και τον Λουκίνα, οι οποίες ωστόσο δεν βρήκαν δίχτυα. Το pressing συνεχίστηκε με την Καλλιθέα να δημιουργεί ευκαιρίες, οι οποίες μετουσιώθηκαν σε γκολ στο 23, χάρη στην κρεμαστή κεφαλιά του Demetrius μέσα από την περιοχή. Η Ηλιούπολη μετά το 25ο λεπτό ανέβασε ρυθμούς, με την καλύτερη ευκαιρία να σημειώνεται στο 42, όταν ο Κρητικός μετά από κόντρες έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Στρέζου από πολύ κοντά.

Στο 2ο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο, με την Καλλιθέα να έχει μια μοναδική ευκαιρία να διευρύνει το σκορ με τον Κυνηγόπουλο, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πολίτη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 62 ο Λουκίνας είχε ευκαιρία να κάνει το 2-0 ωστόσο το γυριστό του σουτ κατέληξε άουτ. Παρόμοιο σκηνικό και στο 72, όταν ο Ιωαννίδης πλάσαρε από ιδανική θεση άουτ. Στο 85′ και στο 91′ ο Κυνηγόπουλος σημείωσε 2 γκολ για την Καλλιθέα, με το 3-0 να είναι το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

Athens Kallithea (Σίμος): Στρέζος, Μπουλούλης (86′ Τσιντώνης), Nili (75′ Nabil), Κύργιας, Ρέντας (46′ Ραχμάν), Santana, Λουκίνας (65′ Ιωαννίδης), Κυνηγόπουλος, Καινούργιος (65′ Pereyra), Bλάχος, Demetrius

Ηλιούπολη (Παντέλης): Πολίτης, Πολίμος, Κωστόπουλος (46′ Hebert), Kρητικός, Muriel, Ανδρέου, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης, Τριανταφυλλάκος, Δημητριάδης (86′ Addo) Μπαστακός.