Εκτός Έδρας Ήττα Από Τον ΠΑΟ Ρουφ

Την ήττα στην πρώτη αγωνιστιστική των playoffs ανόδου στη Superleague 2 γνώρισε η Ηλιούπολη, με 1-0 από τον ΠΑΟ Ρουφ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν μουδιασμένες στο γήπεδο, με τον Γεμιστό να δημιουργεί την πρώτη ευκαιρία στο 1ο λεπτό, ωστόσο ο Παχατούρας είπε όχι σε κοντινό πλασέ. Οι δύο ομάδες έπαιξαν κυρίως ποδόσφαιρο κατοχής, με την ομάδα του Ρουφ να είναι αυτή που πέτυχε το μοναδικό γκολ του πρώτου μέρους με τον Μάντζιο στο 12. Η Ηλιούπολη δεν κατάφερε να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις μετά το γκολ, παρά μόνο μια λόμπα από το απευθείας φάουλ του Ζέλο στο 31′, το οποίο ωστόσο κατέληξε σε κόρνερ μετά την επέμβαση του Παχατούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ηλιούπολη ανέβασε ρυθμό, πιέζοντας ψηλά και δημιουργώντας ευκαιρίες. Ο ΠΑΟ Ρουφ είχε μια τεράστια ευκαιρία να διευρύνει το σκορ, ωστόσο ο Νιτσάκης δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσάκαλο σε τετ-α-τετ. Στο 58′ ο Ταβάρες δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, καθώς ο Παχατούρας κατάφερε να απομακρύνει στην γραμμή, μετά από κόρνερ του Ζέλο. Στο 81 ο Παπαγιαννόπουλος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμά του στον Μάτζιο, με το 1-0 να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Oι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

ΠΑΟ Ρουφ: Παχατούρας, Βενάρδος, Κατσούλης (Φιλιμέκας 65), Οικονομόπουλος, Guihoata, Αλεξίου, Νιτσάκης (Λαθούρης 71′), Χατζηλάμπρος, Μάντζιος, Καλέργης, Καραλής (Νατσιόπουλος 54′)

Ηλιούπολη: Τσάκαλος, Κωστόπουλος (Πολίτης 62′), Μπουσάι(Γαγγος 78), Κρητικός, Κουτσογκίλας (Παπαγιαννόπουλος 78), Μαλάι, Ταβάρες (Buxton 62), Σταύρου (Σαμιος 71), Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης.