Eντός Έδρας Ισοπαλία Με Τον Αγροτικό Αστέρα

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ηλιούπολη & Αγροτικός Αστέρας, στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 2η Αγωνιστική των Playoffs ανόδου στη Superleague 2.

Oι δύο ομάδες μπήκαν στο ματς μουδιασμένες, σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις. Η Ηλιούπολη απείλησε με τον Ταβάρες στο 9, χωρίς ωστόσο ο Πορτογάλλος να βρει δίχτυα, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας, εκμεταλευόμενος λάθος στο κέντρο του γηπέδου άνοιξε το σκορ με τον Χαλκιαδάκη στο 35′ σε τετ-α-τετ με τον Τσάκαλο. Στο 45′ ο διαιτητής δεν έδειξε εσφαλμένα πέναλτι σε σπρώξιμο στον Μπάξτον μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με την Ηλιούπολη να διαμαρτύρεται έντονα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ηλιούπολη μπήκε πιο δυνατά στο ματς, έχοντας την απόλυτη κυριαρχία. Μετά από ασφυκτική πίεση, ο Σάμιος, κατάφερε να ισοφαρίσει με όμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, σημειώνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

Ηλιούπολη: Τσάκαλος, Πολίτης (65′ Κωστόπουλος), Μπουσάι (78′ Γεωργιάδης), Κουτσογκίλας, Κρητικός, Μαλάι (65′ Σάμιος), Σταύρου( 45′ Ντινιωτάκης), Γεμιστός (45′ Γαγγος), Ζέλο, Buxton.

Αγροτικός Αστέρας: Στρατηλάτης, Νικολαϊδης (86′ Σαπουντζής), Ζουλούμης, Ζαφειρίδης, Ψάλτης, Βοσκόπουλος, Καθάριος, Σαρβανίδης, Μελισσόπουλος (86′ Καλλίδης), Ευθυμιάδης (68′ Μπουλγουρίδης), Χαλκιαδάκης.