Εντός Έδρας Ήττα Από Την Καλλιθέα Για Το Κύπελλο Ελλάδας

Την ήττα στην 3η φάση του κυπέλλου Ελλάδας γνώρισε η Ηλιούπολη, με 1-2 από την Athens Kallithea, στο Α’ Δημοτικό Γήπεδο Ηλιούπολης.

Οι παίκτες του Νίκου Παντέλη έδειξαν πυγμή και καλή αγωνιστική κατάσταση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στο 5ο λεπτό ο Βάρκας δεν δεν κατάφερε να βρει δίχτυα με το όμορφο σουτ που πραγματοποίησε έξω από την περιοχή, ενώ στο 13ο ο Κρέτσι έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με το σουτ του να περνάει λίγο άουτ. Στο 18′ ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 23′ ο Βασιλείου έφερε το ματς στα ίσια σουτ μεσα από τη μικρή περιοχή. Ο Περιστερίδης, στο 41′ απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Mounier, με το 1-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήταν ισορροπημένο, με τον Κηνυγόπουλο να σημειώνει το 1-2 στο 52′. Η Ηλιούπολη στερήθηκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει λόγω της λανθασμένης υπόδειξης του διαιτητή να μην δώσει πέναλτι στην ανατροπή του Δημητριάδη μέσα στην περιοχή, και έτσι το 1-2 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Τσαφταρίδης, Μπουσάι, Κρητικός, Πατσατζόγλου, Γκοτσούλιας, Βασιλείου, Κρέτση (46′ Κωστόπουλος), Βάρκας (62′ Δημητριάδης), Τριανταφυλλάκος (87′ Γεωργιάδης), Μπαστακός.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ευαγγέλου, Χατζηδήμπας, Ρέτζας, Μπουλούλης, Βασιλούδης (46′ Rossi), Santana (75′ Tσιρώνης), Κυνηγόπουλος (75′  Malci), Perdomo (83′ Kωστανάσιος), Mounier (63′ Maciel)