Νίκη 1-0 Επί Της Προοδευτικής

Την πρώτη της νίκη στη διαδικασία των playoffs ανόδου στη Superleague 2 έκανε η Ηλιούπολη, επικρατώντας με 1-0 επί της Προοδευτικής στο Α’ Δημοτικό Γήπεδο Ηλιούπολης.

Οι παίκτες του Νίκου Παντέλη μπήκαν αποφασιστικά στο παιχνίδι πετυχαίνοντας γκολ πολύ νωρίς, στο 2ο λεπτό με τον Ταβάρες, ο οποίος σκόραρε με ένα εντυπωσιακό γυριστό σουτ, έπειτα από σέντρα του Πολίτη. Η Ηλιούπολη είχε την πρωτοβουλία σε όλο το πρώτο μέρος του παιχνιδιού, δημιουργώντας φάσεις και έχοντας σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει το 2ο γκολ, χωρίς ωστόσο να το καταφέρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γιάννης Μάγγος προχώρησε σε 3 αλλαγές με το «καλημέρα», ανακατεύοντας την τράπουλα. Το παιχνίδι κύλησε ομαλά, χωρίς μεγάλες ευκαιρίες για τις 2 ομάδες, με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων είχαν ως εξής:

Ηλιούπολη (Παντέλης): Μάνος, Κωστόπουλος, Μπουσάι (63′ Γεωργιάδης), Πολίτης, Κρητικός, Γάγγος, Ταβάρες(63′ Σάμιος), Σταύρου, Γεμιστός, Ζέλο, Ντινιωτάκης (76′ Πουλιάνος).

Προοδευτική (Μάγγος): Χαλκίδης, Αλεξίου, Παρασκευόπουλος, Πατσατζόγλου, Νάσιος, Μεγαρίτης (45′ Τσιαβός), Ραχήμ (59′ Τσουκαλάς), Όμο (58′ Νομικός Παν.), Κρητικός (45′ Τσαφταρίδης), Μακρυγιάννης (51′ Νομικός Παρ.), Δημακάκος.

Βρείτε όλα τα συμβάντα του παιχνιδιού, εδώ.